Zaangażowanie Mostafy Salema w tworzenie przestrzeni łączących tradycję z nowoczesnością, zdążyło mu już przynieść uznanie na scenie międzynarodowej. Prace Salema prezentowano w prestiżowych publikacjach, takich jak ArchDaily, oraz na La Biennale di Venezia, gdzie pełnił rolę kuratora Pawilonu Egipskiego. Wystąpienie na TEDx dodatkowo ugruntowało reputację egipskiego architekta, ukazując publiczności jego inspirujące perspektywy architektoniczne. Podczas rozmowy z projektantem, którego praca zwyciężyła w kategorii OUTDOOR i zdobyła drugie miejsce w głównej kategorii Konkursu Paradyż Designers, poruszyliśmy tematykę jego ostatnich wykładów, dyskutowaliśmy o przemyśleniach na temat przyszłości urbanistyki oraz roli architekta w kształtowaniu współczesnego świata.
Podczas Gali wręczenia nagród Paradyż Designers wspominałeś, że "Tak jak kuchnia odzwierciedla tożsamość regionalną, tak samo powinna robić to architektura. Budujemy dla przyszłości, nie dla przemijających trendów". Prosto z Warszawy udałeś się do Paryża na swój autorski wykład: "Architektura od frontu: Lasagne to nie Koshary" w École Nationale Supérieure d'Architecture de Paris-Malaquais w prestiżowym Amphithéâtre d'Honneur. Co było tematem Twojego wystąpienia?
Co było Twoją inspiracją do stworzenia projektu na międzynarodowy konkurs Paradyż Designers i jak przy tym projekcie wykorzystałeś spieki TRI-D Ceramiki Paradyż?
Czy możesz podzielić się doświadczeniami i wyzwaniami, które napotkałeś podczas konkursu Paradyż Designers? Jakie elementy Twojego projektu Twoim zdaniem najbardziej rezonowały z jurorami?
Opowiedz nam coś więcej o Twojej filozofii projektowania. W jaki sposób to podejście wpływa na realizowane przez Ciebie projekty?
Jak widzisz swoją rolę jako architekta w kontekście współczesnych przestrzeni miejskich? Jakie obowiązki Twoim zdaniem mają architekci w kształtowaniu tych środowisk?
Twoje prace często podkreślają znaczenie kontekstu kulturowego w architekturze. Czy możesz opowiedzieć nam o konkretnym projekcie, w którym było to szczególnie ważne?
Dlaczego Twoim zdaniem warto startować w konkursach architektonicznych? Jakie korzyści mogą wyniknąć z udziału w takich wydarzeniach zarówno dla młodych architektów, jak i doświadczonych profesjonalistów?
Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 35 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom w ponad 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości.
Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2023, ADC Award 2022, Bronze A’Design 2020, IF Design 2017, Red Dot 2016, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ceramika Paradyż to wieloletni Mecenas Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjator akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej.
Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com