W piątek 18 stycznia w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oficjalnie zainaugurowano program Startup Spark 2.0, mający na celu połączenie kreatywnych startupów z infrastrukturą i wiedzą 12 dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji rynkowej. Jednym z partnerów programu została Ceramika Paradyż.
Spark 2.0 to nowa odsłona programu akceleracyjnego tworzonego pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W poprzedniej edycji 27 startupów skorzystało z merytorycznej pomocy międzynarodowych koncernów, co pozwoliło skutecznie doprowadzić do komercjalizacji 40% projektów. - To u nas bije startupowe serce województwa łódzkiego. Mamy świetnych partnerów, są to zarówno duże, globalne koncerny jak i polskie, lokalne firmy - powiedział Marek Michalik, prezes ŁSSE. Przypomniał także, że nowa odsłona Startup Spark 2.0, to program kilkukrotnie większy i wzbogacony zdobytymi doświadczeniami w skalowaniu młodych technologicznych firm. Organizatorzy przewidują bowiem, że z najnowszej edycji dzięki rozbudowanemu budżetowi, wynoszącemu niemal 15 milionów złotych, skorzysta co najmniej 66 młodych przedsiębiorstw.
Potencjał i znaczenie współpracy ze startupami przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w przemyśle doceniła także Ceramika Paradyż, która została partnerem programu. - Nowe technologie z jednej strony otworzyły przed firmami zupełnie nowe możliwości rozwoju, z drugiej jednak wymusiły zmianę podejścia i reorganizację swoich biznesów. I tu z pomocą przychodzą właśnie startupy, które dzięki swojej energii, elastyczności i wiedzy mogą pomóc dostosować się firmom o ugruntowanej pozycji rynkowej do nowej rzeczywistości. W dobie cyfrowej rewolucji taka kooperacja i kwestie, jak wykorzystanie aplikacji mobilnych z AR, systemowe rozwiązania związane z e-commerce czy sprzężenie i automatyzacja procesów produkcyjnych wydają się być nieuniknione – powiedział Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.
Nowa odsłona programu akceleracyjnego pozwala na rozpoczęcie dialogu i nawiązanie współpracy pomiędzy innowacyjnymi młodymi przedsiębiorstwami, a międzynarodowymi korporacjami takimi jak m.in. Ericsson, Airbus, PwC, Procter&Gamble, Bosch, Siemens oraz lokalnymi firmami, globalnie rozwijającymi polską myśl technologiczną, której przykładem jest właśnie Ceramika Paradyż.